Czy wiesz, że zbierając deszczówkę oszczędzasz też na innych opłatach?

by | lut 4, 2021 | Koszty

Woda. W Polsce średnio zużywasz jej 140 litrów dziennie! Zaskoczony?
Prawie 30% spuszczamy w toalecie
Kolejne 30% to kąpiele
A mycie samochodu i nawadnianie ogrodu to 15%
Do toalet, prania, podlewania ogrodu czy mycia auta można z powodzeniem i bez obaw użyć deszczówki. Korzyści są oczywiste:
– Niższe opłaty. Pamiętaj, że OPŁATA ZA WODĘ jest powiązana z OPŁATĄ ZA ŚCIEKI a czasami także za WYWÓZ ŚMIECI. Mniejszy pobór wody wodociągowej to niższe opłaty za każdą z tych usług. Nie mówiąc o tzw. PODATKU „OD DESZCZU”, którego wprowadzenie to tylko kwestia czasu.
Już dziś średniej wielkości dach pozwoli uzyskać nawet 1500 zł oszczędności rocznie.
– Większa niezależność. Są w Polsce rejony gdzie w czasie suszy nie można używać wody np. do podlewania. Zebrana deszczówka pozwoli Twojemu ogrodowi dalej cieszyć się nawadnianiem. Co więcej! Deszczówka jest dużo bardziej korzystna dla roślin niż woda wodociągowa – zawiera mniej wapnia.
– Dobry przykład. Pokaż kolejnemu pokoleniu, że jesteś świadomy niekorzystnych zmian klimatu i dzięki swojemu działaniu chcesz przyczynić się do poprawy. Bądź pionierem, im więcej osób zainspiruje się Twoją postawą tym lepiej dla naszej przyszłości.
My zdajemy sobie z tego sprawę. Działamy dla środowiska i chcemy promować rozsądne gospodarowanie wodą. Uważamy, że w ciągu najbliższych lat stanie się to jednym z największych wyzwań dla ludzkości. Nasz cel to promować rozwiązania ekologiczne i uświadamiać powagę tego zagadnienia.
Co oferujemy?
Proste rozwiązania do gromadzenia wody deszczowej zarówno dla domów i ogródków jak i budynków wielorodzinnych i komercyjnych. Przygotowaliśmy także specjalne rozwiązania dla rolnictwa gdzie gospodarka wodą ma pierwszorzędne znaczenie.
Oferujemy wsparcie w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do otrzymania krajowego lub lokalnego dofinansowania, a także usługi doświadczonych instalatorów, którzy sprawnie, z zachowaniem najwyższej jakości zamontują cały system w domu lub ogrodzie.
Razem, możemy zmieniać przyszłość. Zaczynając od siebie.

0 Comments