Prawidłowy montaż instalacji przez wykwalifikowany zespół.

Każdy nasz klient otrzymuje profesjonalne wsparcie przy montażu zestawu do gromadzenia wody deszczowej.

Wybrany zestaw skonfigurujemy do Twoich potrzeb.

Montaz Header 6
Montaz banner 1

Instalacja.

Prawidłowy montaż zestawu musi być dobrze przemyślany.

Myśląc o instalacji zestawu do gromadzenia wody deszczowej na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będzie służył. Jakie zastosowanie będzie miała woda, która zostanie zebrana. Możemy jej używać do:

  • ręcznego lub automatycznego podlewania ogrodu, albo także
  • spłukiwania toalet czy prac domowych typu, pranie, zmywanie, mycie podłóg.

Jest to istotne ze względu na zapewnienie odpowiednich przyłączy do zbiornika. O ile w pierwszym przypadku podłączenie zbiornika jest bardzo proste o tyle w drugim należy to zaplanować na etapie budowy domu gdyż konieczne jest poprowadzenie dodatkowej instalacji do zasilania urządzeń wodą deszczową.

Kolejna sprawa, którą należy wziąć pod uwagę to miejsce posadowienia zbiornika. Trzeba rozplanować doprowadzenie wody z rynn spustowych oraz odprowadzeniu nadmiaru do kanalizacji lub tuneli rozsączających w ogrodzie lub pod trawnikiem. Konieczne jest też źródło prądu, który zasilał będzie zamontowaną w zbiorniku pompę.

Cały proces montażu można sprowadzić do trzech etapów:

Prace ziemne

W tym etapie wykonuje się odpowiedni, zgodny z instrukcją montażu, wykop pod zbiornik i wszelkie instalacje doprowadzające i odprowadzające wodę oraz energię elektryczną.

Prace podłączeniowe

Ekipa instalatorów łączy instalcję zbierającą wodę z dachu ze zbiornikiem. Montuje się pompę i wszelki konieczny osprzęt zależny od konfiguracji zestawu.

Prace porządkowe

Zbiornik i wszelkie instalacje zostają zasypane, grunt na powrót utwardzony. Następuje próbny rozruch kompletnego zestawu oraz przekazanie instrukcji dotyczącej zasad użytkowania.

Średniej wielkości dach to nawet 1000 zł rocznie oszczędności