Oczyszczalnie biologiczne to wygoda i oszczędność.

Nie chcesz dłużej płacić za wywóz szamba? Nie masz kanalizacji?

Sprzedajemy, instalujemy i serwisujemy oczyszczalnie biologiczne tylko sprawdzonych producentów. Produkty, które oferujemy są wysokiej jakości, przyjazne w obsłudze a dzięki swojej konstrukcji ich praca jest cicha i  bezzapachowa. Wysoki stopień oczyszczenia ścieku daje możliwość nawadniania ogrodu wodą powstałą w tym procesie.
Właścicielom szamba proponujemy przeróbkę na oczyszczalnie biologiczną aby uwolnić się od cyklicznych opłat za wywóz nieczystości.

Naszym klientom gwarantujemy wsparcie w dofinansowaniu i finansowaniu tych przedsięwzięć, a także usługi doświadczonych instalatorów. 

Montaż oczyszczalni biologicznej

Składanie wniosku dotyczącego przydomowej oczyszczalni biologicznej

Od sierpnia 2022 roku obowiązują nowe regulacje związane z uzyskaniem zgody na budowę przydomowej oczyszczalni biologicznej.

Ustawodawca narzucił na inwestorów kolejny obowiązek w postaci uzyskania zgłoszenia wodnoprawnego dotyczącego nawet małych oczyszczalni o przepustowości poniżej 5 m3.

Same załączniki do dokumentacji wymuszają na nas przygotowania między innymi szkiców technicznych, przekrojów systemów rozsączeń, często podania danych opisujących geologiczne  uwarunkowania danego trenu etc.

Zlecenie tego specjalistom zaoszczędzi wiele czasu, nerwów i zagwarantuje Państwu większe prawdopodobieństwo sukcesu w sytuacjach nieoczywistych.

Zajmiemy się formalnościami!

oczyszczalnia biologiczna bio_easy_flow 1do1

Oczyszczalnia biologiczna Bio Easy Flow

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIO EASY FLOW jest jednokomorową oczyszczalnią biologiczną, w której procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Dzięki wytrzymałej konstrukcji zbiornika i odpowiednio zaprojektowanemu systemowi oczyszczania tlenowego, doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach wodno-gruntowych.

W oczyszczalniach Bio Easy Flow na wypływie zastosowano pompę, która pozwala odprowadzić lub zagospodarować ścieki niezależnie od poziomu wody gruntowej i rodzaju gruntu.

Oczyszczalnia biologiczna Kingspan BioDisc

Oczyszczalnia biologiczna Kingspan BioDisc

Przydomowe w pełni biologiczne oczyszczalnie ścieków BioDisc® pracują w unikatowej technologii tarczowych złóż biologicznych. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oczyszczania przy niewielkiej powierzchni zabudowy, niskich kosztach eksploatacji, cichej pracy a także braku nieprzyjemnych zapachów.

Ścieki z gospodarstwa domowego wpływają do osadnika wstępnego, gdzie w sposób mechaniczny następuje redukcja zawiesiny. Cząstki lżejsze wypływają na powierzchnię, cięższe opadają na dno tworząc osad. Pozbawiony frakcji stałej, ale biologicznie nieoczyszczony ściek, wpływa do pierwszej strefy biologicznej. Tu, na powoli obracających się tarczach narasta biomasa, która żyjąc konsumuje związki organiczne zawarte w ściekach. Podczyszczony ściek jest dawkowany poprzez system kubeczków do drugiej strefy biologicznej, gdzie następuje jego doczyszczenie.  Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków.

Oczyszczalnia biologiczna Kingspan BioFicient

Oczyszczalnia biologiczna Kingspan BioFicient

Biologiczne oczyszczanie ścieków rozpoczyna się od osadnika wstępnego, gdzie gruboziarniste elementy stałe osadzają się na dnie zbiornika, zatrzymane zostają tłuszcze, a proces wspomagają bakterie beztlenowe denitryfikacyjne. Pozbawiony większości frakcji grubej ściek przepływa do I części tlenowej, gdzie następuje jego napowietrzanie oraz w naturalny sposób wytworzenie osadu czynnego. Osad czynny jest kumulowany na znajdującym się w oczyszczalni złożu z tworzywa tworząc stabilną biomasę. Biomasa w naturalny  sposób oczyszcza ściek z substancji organicznych oraz chemicznych. Dalej, podczyszczony ściek przepływa do II części tlenowej, gdzie w analogiczny sposób następuje jego doczyszczenie. Końcowym elementem oczyszczania biologicznego jest osadnik wtórny, który zatrzymuje obumarłą biomasę. W celu dodatkowego wzmocnienia procesu biomasa cyklicznie recyrkulowana jest z osadnika wtórnego do osadnika wstępnego. Oczyszczone biologicznie ścieki są odprowadzane poza oczyszczalnię poprzez odpowiednio zaprojektowany króciec odpływowy.

szambo_retrofit

Modernizacja szczelnego szamba na oczyszczalnię biologiczną

Zestaw do modernizacji szamba i zamulonych oczyszczalni drenażowych – RETROFIT – jest autorskim rozwiązaniem firmy MPI, stworzonym z myślą o ludziach oszczędnych i dbających o środowisko. Pozwala na uwolnienie się od konieczności opróżniania szamba oraz ponowne wykorzystanie oczyszczonych ścieków do nawadniania roślin.

Oczyszczalnia pracuje jako sekwencyjny reaktor porcjowy, w którym oczyszczanie  zachodzi  w  wysokoefektywnej  technologii  osadu  czynnego, a jej praca jest kontrolowana poprzez sterownik mikroprocesorowy umieszczony w  skrzynce technicznej.

Fazy pracy oczyszczalni:

  • naprzemienne napowietrzanie,
  • sedymentacja,
  • odpompowanie oczyszczonych ścieków.

Zestaw do modernizacji składa się z takich elementów jak: dmuchawa, dyfuzory, rozdzielacze, system do poboru ścieków oczyszczonych, pompa i pływaki. Zastosowanie pompy pozwala odprowadzić ścieki oczyszczone w dowolne miejsce na działce bez konieczności wykonywania radykalnych zmian w zagospodarowaniu otoczenia.Zestawy BIO EASY FLOW posiadają aktualny certyfikat zgodności z PN-EN 12566-3.

Dlaczego warto zainwestować w biologiczną oczyszczalnie ścieków?

Oszczędności korzystania z oczyszczalni

Oszczędności

Wywóz szamba dużej pojemności to obecnie koszt nawet 450 zł. Jeśli taką operację trzeba powtarzać co miesiąc daje to spory wydatek roczny nie mówiąc o towarzyszącym tej operacji doznaniom zapachowym.
Inwestycja w oczyszczalnie biologiczną zwraca się po 2 – 3 latach. Dodatkowo, jako wynik przerobu ścieku na poziomie 95% otrzymujemy wodę, którą można bezpiecznie użyć do nawadniania ogrodu.

Zalety oczyszczalni banner 450x220

Ekologia

Ekologiczne podejście do gospodarki ściekowej w przypadku oczyszczalni biologicznych przejawia się na kilku poziomach. Po pierwsze jest to odzysk wody, którą można ponownie użyć do nawadniania ogrodu. Po drugie to zmiana nawyków związanych z oszczędnością w użyciu wody oraz w stosowaniu silnych środków chemicznych. Jest to także zmniejszenie śladu węglowego związanego z procesem wybierania nieczystości.

Niezależność od szamba banner

Niezależność

Własna oczyszczalnia biologiczna to niezależność od uciążliwego i kosztownego wybierania szamba.
Własna oczyszczalnia biologiczna to znakomita propozycja w miejscach gdzie nie ma i w perspektywie niemożliwe jest podłączenie do kanalizacji.
W większości przypadków montaż takiej oczyszczalni wykonuje się „na zgłoszenie”, bez nadmiaru uciążliwych procedur w ramach pozwolenia na budowę.