Prawidłowy montaż zestawu musi być dobrze przemyślany.

by | lis 17, 2021 | Zbiorniki, Montaż

Myśląc o instalacji zestawu do gromadzenia wody deszczowej na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będzie służył. Jakie zastosowanie będzie miała woda, która zostanie zebrana. Możemy jej używać do:

  • ręcznego lub automatycznego podlewania ogrodu, albo także
  • spłukiwania toalet czy prac domowych typu, pranie, zmywanie, mycie podłóg.

Jest to istotne ze względu na zapewnienie odpowiednich przyłączy do zbiornika. O ile w pierwszym przypadku podłączenie zbiornika jest bardzo proste o tyle w drugim należy to zaplanować na etapie budowy domu gdyż konieczne jest poprowadzenie dodatkowej instalacji do zasilania urządzeń wodą deszczową.

Kolejna sprawa, którą należy wziąć pod uwagę to miejsce posadowienia zbiornika. Trzeba rozplanować doprowadzenie wody z rur spustowych z rynny oraz odprowadzeniu nadmiaru do kanalizacji lub tuneli rozsączających w ogrodzie lub pod trawnikiem. Konieczne jest też źródło prądu, który zasilał będzie zamontowaną w zbiorniku pompę.

Cały proces montażu można sprowadzić do trzech etapów:

Prace ziemne

W tym etapie wykonuje się odpowiedni, zgodny z instrukcją montażu, wykop pod zbiornik i wszelkie instalacje doprowadzające i odprowadzające wodę oraz energię elektryczną.

Prace podłączeniowe

Ekipa instalatorów łączy instalacje zbierającą wodę z dachu ze zbiornikiem. Montuje się pompę i wszelki konieczny osprzęt zależny od konfiguracji zestawu.Prace porządkowe

Zbiornik i wszelkie instalacje zostają zasypane, grunt na powrót utwardzony. Następuje próbny rozruch kompletnego zestawu oraz przekazanie instrukcji dotyczącej zasad użytkowania.

0 Comments